Робота за кордоном: усі «за» і «проти»

робота в європі

Працевлаштування в інших країнах стало основним питанням, яке турбує більшість українців. Мільйони наших громадян уже реалізували свою мрію і успішно живуть за кордоном. Але є й чимало людей, які не змогли звикнути до іншого життя і повернулися додому. Щоб не випробовувати долю, фахівці з працевлаштування радять ретельно проаналізувати всі плюси і мінуси роботи за кордоном. В такий спосіб вдасться уникнути неприємностей і правильно запланувати поїздку.

 

Переваги праці в інших країнах

Перш за все працевлаштування за кордоном відкриває заробітчанину нові можливості:

1. Побачити світ, ознайомитися з новою культурою, вивчити побут і життя інших народів.

2. Вивчити іноземну мову.

3. Завести нові ділові та дружні контакти.

4. Отримати хорошу роботу, яка дозволить з часом побудувати успішну кар’єру.

5. В разі вдалого працевлаштування мігрант може претендувати на громадянство країни.

Відомо безліч історій, коли проста робота в Польщі на фермі чи заводі не лише принесла мігранту очікуваний заробіток, але й стала перепусткою до кращого життя. Польські роботодавці зацікавлені в працівниках з України і тому допомагають отримати документи на коротко- і довгострокове проживання в країні.

Недоліки роботи за межами України

Незважаючи на привабливість іноземних вакансій, існують мінуси, які можуть стати суттєвою перешкодою на етапі міграції:

1. Необхідність покинути на тривалий час рідну домівку, друзів. Психологічно пережити розлуку з рідними людьми досить важко.

2. Труднощі адаптації до іншої культури.

3. У мігрантів, які не знають іноземних мов, очевидно виникнуть мовні проблеми.

4. Ризик потрапити до шахраїв і нічого не заробити.

5. Трудові мігранти, які працевлаштовуються на низько кваліфіковані вакансії, можуть втратити свої професійні навики. Так, робота в Англії для українців в більшості являє собою пропозиції на будову, прибирання і догляд за дітьми. Шанси отримати в цій країні робочі місця за професією у наших громадян досить низькі.

Підсумок

Щоб прийняти вірне рішення, заробітчанин повинен реально оцінити свої можливості і усі ризики. А ще слід проаналізувати світовий ринок праці, щоб визначитися з попитом на фахівців певних напрямів. Якщо поїздка за кордон планується вперше, то краще обирати країни Європи. В такому випадку заробітчанам підходить робота в Німеччині, Польщі, Чехії.

Відшукавши підходящу вакансію, далі необхідно оформити робочу візу. На місці з роботодавцем укладається договір про працю, який служитиме гарантом безпеки заробітчанина.

Звертайтесь за консультаціями : http://www.bezkordoniv.com.ua/