Коли мало часу, важко знайти навіть відчинені двері

У 1922 році в США згорів один з супермаркетів компанії Target, на разі відомої і у нас (так-так, в Америці супермаркети, які зараз називаються Таргет, а тоді Дейтон – з`явилися приблизно ще з 1902 року). Пожежа виникла у відділі продажу каністр з паливом і швидко поширилася по всьому магазину, площею близько 1 300 кв. м.

При проектуванні будівлі архітектор, треба віддати йому належне, врахував подібну можливість і передбачив пожежні евакуаційні виходи. Між іншим, стандарти досі суттєво не змінилися – саме за розміром отвору і кількості еваковиходов. Протее, люди не знайшли виходу, тих самих невидимих дверей, змонтованих на видному місці:

  • Стулки займали весь проріз, були пофарбовані в яскравий червоний колір;
  • Відкривалися вони назовні, тому зсередини не було ручок та інших ознак дверей;
  • Всі виходи були спроектовані як невеликі тамбури, поглиблення від коридору і торгового залу;
  • На 1 300 кв. м. було побудовано 12 виходів, власник розумів, що буде продавати горючі матеріали;
  • Над кожним проходом висіла вивіска «Entrance only buyer». У перекладі «Вхід тільки покупцям». Американці, які рятувалися, шукали не вхід, а вихід. Звичайно, можна сміятися, але сталася трагедія.

В результаті трагедії народилися єдині стандарти, в якості евакуаційних були виключені міжкімнатні двері прихованого монтажу, змінена система оповіщення. Але цей приклад залишиться в історії, як докір системі безпеки, і прикладом як зробити двері невидимими.

Захід є Захід, а Схід є Схід

А що стосується Близького Сходу, то секрет технології в орнаменті. В Європі надавали перевагу шафам, які маскують прохід, але якщо сильно штовхнути, з полиць книги впадуть. У якісних дверях, нічого з «полиць» не впаде, мало хто взагалі здогадається, що штовхати треба саме ці полки. Треба точно знати різницю між невидимістю, непомітністю і маскуванням. Орнамент маскує прохід краще, не вимагаючи дбайливого відкривання. Але потребує пам’яті і уваги, бо якщо забудете куди натиснути, двері не відчиняться. Є й інші способи зробити двері прикрасою, що не сприймаються гостями як вхід або вихід.

Є свої секрети, як зробити двері дійсно невидимими, або непомітними. Або замаскувати, якщо в такому маскуванні є необхідність. Але таємниця тому і таємниця, що відома небагатьом. Хочете отримати таємні двері, не поспішайте повідомляти продавцям, зверніться до тих, хто вміє зберігати секрети непомітних дверей.